تصویر نگاشت, حضور در میدان, سال1401, سبک زندگی

در آستانه شب یلدا

ریشه بسیاری از مشکلات در کشور، عدم نظارت صحیح است
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: عمده مصائبی که در کشور وجود دارد از ضعف نظارت است؛ اگر حراست و نظارت در ادارات قوی عمل کند، مشکلات کم می‌شود.

مسؤولین اداره کل تعذیرات حکومتی خوزستان پیش از ظهر امروز با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در خوزستان به ارائه گزارش و تشریح اقدامات در بحث کنترل قیمت‌ها پرداختند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در این جلسه اظهار کرد: بحث نظارت بحث بسیار دقیقی است، آنقدر نظارت اهمیت دارد که خداوند ۲ ملک خود را ناظر بر اعمال ما گذاشته است.

وی افزود: عمده مصائبی که در کشور وجود دارد از ضعف نظارت است؛ اگر حراست و نظارت در ادارات قوی عمل کند، مشکلات کم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: متأسفانه در ماه‌های اخیر خیلی از کالاها قیمت‌های افزایشی داشته‌اند ولی از نظر کیفیت و کمیت دچار ضعف هستند که تعذیرات باید به اداره صمت تذکرات لازم را در این خصوص بدهد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در نظارت‌ها اگر از ظرفیت مردمی و بچه‌های بسیجی استفاده کنیم نتیجه خوبی حاصل می‌شود.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد بیان کرد: یکی دیگر از بحث‌هایی که مردم را آزار می‌دهد، ورود کالای قاچاق از مبادی قانونی است که نظارت‌ها در این زمینه باید افزایش یابد. حضرت آقا فرمودند کالای قاچاق را آتش بزنید و این نشان می‌دهد که بحث قاچاق یکی از مباحث مهم و آسیب‌زا است که نیاز به کنترل دقیق دارد.

وی افزود: متأسفانه دقیقا مشخص نشد کولرهای قاچاقی که چند ماه قبل بحث‌شان مطرح شد، تکلیف‌شان چه شد. باز هم تأکید می‌کنم شما رسالت سنگینی دارید و باید از صنعت و معدن توضیح بخواهید. اگر یک وزیر یا نماینده مجلس تخلف کند، باید دستگاه نظارتی جلوی آن را بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: از نظر ارزاق و دارو مردم در شرایط سختی به سر می‌برند و در این زمینه نیز به بررسی و نظارت دقیق‌تری نیاز داریم که امیدوارم در آینده نزدیک، شاهد بهتر شدن وضعیت باشیم.

همچنین نعمت‌الله بیرانوندی، مدیرکل تعذیرات حکومتی خوزستان در این نشست گفت: تمام توان خود را به کار گرفتیم تا پس از بحث افزایش قیمت بنزین، کمترین میزان افزایش قیمت کالاها را در بازارهای خوزستان داشته باشیم.

وی افزود: طرح‌های مختلفی را در این جهت اجرا کردیم که آخرین طرح هم برای شب یلدا انجام شد که سعی کردیم با نظارت مستمر، از تخلف و افزایش قیمت‌‌های بی مورد جلوگیری کنیم.

🔷کانال اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز
@mousavifard_ir

بازگشت به لیست